Bankiet w hotelu z okazji rocznicy, imienin, ślubu, chrzcin, komunii to bardzo często spotykane rodzaje imprez rodzinnych. Podobnie hotele wybierane są na miejsca firmowych imprez integracyjnych, szkoleń, targów i innych spotkań, których częścią jest bankiet.

Na bankiecie najważniejsze jest, wiadomo, jedzenie. Dla organizatorów wyzwaniem nadrzędnym jest więc jakość jedzenia i napojów. Liczy się smak, świeżość i forma podania. O smak muszą zadbać kucharze. Świeżość i efekt wizualny zaś zapewnić może stół bankietowy do ekspozycji na lodzie.

Jak ekspozycja na lodzie działa na gości?

Lód i jedzenie czy napoje, to połączenie idealne, kojarzące się ze świeżością, zdrowiem, jędrnością. To wyłącznie pozytywne skojarzenia. W dusznych pomieszczeniach, niezależnie od pory roku, jedzenie więdnie, zmienia kolor, traci smak, psuje się. Ułożenie potraw i napojów w lodowych wannach, w jakie wyposażony może być stół bankietowy, daje gościom sygnał, że gospodarze czekają na nich cierpliwie ze świeżym jedzeniem i w stopniu najwyższym dbają o jakość potraw i napojów tak, aby nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

Producenci stołów lodowych wiedzą, że ekspozycja potraw i napojów na lodzie działa na ludzi na zasadzie self-service. Impuls wywołany efektowną ekspozycją sprawia, że po jedzenie położone na lodzie gość sięgnie chętniej i częściej, niż po potrawę wystawioną na stole tradycyjnym.

Dlaczego warto mieć stół bankietowy z lodem?

Właściciele hotelowych restauracji powinni przemyśleć zakup lodowego stołu bankietowego nie tylko ze względu na potrzeby gości. Przechowywanie żywności i napojów w lodzie to oszczędność – jedzenie zachowuje świeżość i można je bezpiecznie serwować przez całą noc, a nawet podać następnego dnia na przykład na poprawinach. Marnowanie żywności w Polsce i w innych państwach wysokorozwiniętych jest jedną z bardziej wstydliwych i wciąż nierozwiązanych kwestii społecznych. Stoły lodowe na pewno sprzyjają oszczędności jedzenia.

Stół lodowy bankietowy – niezbędne wyposażenie restauracji hotelowej

Stół lodowy ma prostą konstrukcję – jest lekki, składa się, więc nie zajmuje wiele miejsca podczas przechowywania. Podstawowym elementem stołu jest wanna z kieszeniami termicznymi. Kieszenie zapobiegają szybkiemu topieniu się lodu.

Woda z wanny odprowadzana jest elastycznym przewodem do zbiornika, a jeśli stół stoi na powietrzu woda może swobodnie spływać bezpośrednio na grunt. Do eksponowania jedzenia najlepiej nadaje się lód łuskowy, flake, który bez problemu można zakupić lub produkować własną kostkarką i kruszarką.